پایگاه مقاومت شهید دکتر شهریاری دانشگاه فسا

پایگاه مقاومت شهید دکتر شهریاری دانشگاه فسا

 
فلسفه نام‌گذاری عاشورا و تاسوعای حسینی
نویسنده : طهماسبی - ساعت ۸:٢٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٤/٧/٢٩
 

  فرارسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی، به همگان تسلیت عرض می‌نماییم.

باز شد ماه محرّم، کربلا را بنگرید           حجّ عاشورای خون، سعی و صفا را بنگرید

وعده‏گاه وصل جانان، قبله‏ گاه اهل دل        کوی هفتادودو قربانی، منا را بنگرید


 
 
غدیر، روز آزمون
نویسنده : طهماسبی - ساعت ۱۱:۱٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٤/٧/۸
 

غدیر یک سرزمین نیست، چشمه ای است که تا پایان هستی می جوشد، کوثری است که فنا برنمی دارد، افقی است بی کرانه و خورشیدی است عالمتاب.


 
 
برگزاری مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس
نویسنده : طهماسبی - ساعت ٦:٠۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٤/٧/٧
 

روز دوشنبه 94/7/6، مراسم بزرگداشت هفته دفاع مقدس با حضور جانباز شیمیایی جناب آقای روح‌اله عبداللهی و اعضای بسیج پایگاه مقاومت شهید دکتر شهریاری، برگزار گردید.


 
 
اطلاعیه ورزشی
نویسنده : طهماسبی - ساعت ٩:٥٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٤/٧/٦
 

بسمه تعالی

احتراما بدینوسیله از کلیه خواهران بسیجی درخواست می‌گردد هرچه سریعتر نسبت به تحویل یک قطعه عکس 4*3 جهت صدور کارت ورزشی ( برای استفاده از سالن ورزشی و استخر شنا و ... ) به امور بانوان اقدام نمایند. لازم به ذکر است از تاریخ 13/7/94 به بعد هیچ اقدامی از سوی امور بانوان جهت صدور کارت صورت نخواهد گرفت.

با آرزوی توفیق الهی


 
 
فاجعه منا، قلب همه مسلمانان را به‌درد آورد
نویسنده : طهماسبی - ساعت ۱۱:٢٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٤/٧/٥
 

به گزارش گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (یکشنبه) در ابتدای جلسه درس خارج فقه در سخنانی با اشاره به فاجعه بزرگ منا، تأکید کردند: دنیای اسلام سؤالات زیادی در این خصوص دارد و حکام عربستان بجای فرافکنی، باید با عذرخواهی از امت اسلامی و خانواده‌های داغدار، مسئولیت خود را در این حادثه سنگین بپذیرند و به لوازم آن عمل کنند.
حضرت آیت الله خامنه‌ای، حادثه تلخ منا و تبدیل شدن عید قربان به عزای امت اسلامی را یادآور شدند و افزودند: انسان لحظه‌ای نمی‌تواند خود را از این غم فارغ بداند و این غم در چند روز اخیر بر دلهای ما و همه مسلمانان سنگینی می کند.


 
 
روز ذبح نفس با تیغ تقوا
نویسنده : طهماسبی - ساعت ٩:٢۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٤/٧/۱
 

از جمله آموزه های اسلام برای تکامل و رشد انسان ها، ایثار از جان و مال در راه خداوند یگانه می باشد؛ به این معنا که انسان، همه دارایی ها و امکاناتش را امانتی الهی بداند که باید در طریق بندگی هزینه کند. قربانی کردن نیز نمادی از قطع دلبستگی و وابستگی ها و جلوه ای از ایثار مال و جان در راه محبوب واقعی و رضای خداوند متعال می باشد. البته آنچه که از قربانی کردن و رسیدن به مقام قرب الهی به وسیله ذبح گوسفند، لحاظ شده است قطع علقه های روحی و مالی است که باعث تقوای قلب و طهارت نفس می گردد.


 
 
عرفه، اوج آرزوی مؤمنین
نویسنده : طهماسبی - ساعت ٩:٠۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٤/٧/۱
 

اساساً انسان از خودش چیزی ندارد و در این عالم او فقط مالک دعاست. علی(ع) با اشاره به این معنی در دعای کمیل می فرماید: یا سریع الرّضا اغفر لمن لایملک الّا الدّعا؛ دعا تنها وسیله و ابزار در دست انسان است و او با همین سلاح می تواند به خواسته هایش برسد که همان سلاح انبیاء است. امام رضا(ع) فرمود: «علیکم بسلاح الانبیاء؛ بر شما باد که خود را به سلاح انبیاء مجهز کنید» و توضیح می داد که آن سلاح همان دعاست. امام حسین(ع) ناتوانترین مردم را کسی می داند که از دعا کردن عاجز باشد و می فرماید: اعجز النّاس من عجز عن الدّعاء؛ به همین جهت در روز عرفه گرچه روزه گرفتن مستحب است امّا به خاطر اهمیت آن فرموده اند که اگر روزه موجب ضعف می شود و از دعا کردن باز می دارد دعا خواندن بر روزه تقدم دارد.


 
 
دعوت از خواهران عضو پایگاه جهت استفاده از استخر شنا
نویسنده : طهماسبی - ساعت ۸:٢٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٤/٧/۱
 

به اطلاع خواهران بسیج پایگاه مقاومت شهید دکتر شهریاری می‌رساند، امور بانوان بسیج جهت ترغیب خواهران عزیز به انجام ورزش، از علاقه‎مندان به ورزش شنا دعوت به‌عمل می‌آورد هر هفته یکشنبه‌ها عصر ساعت پنج و سی دقیقه در استخر انقلاب واقع در فاز یک حضور بهم رسانند. در ضمن جهت تهیه بلیط نیم‌بها برای خود و فرزندان دختر خود می‌توانند به امور بانوان یا آقای هادی‌پور مراجعه نمایند.

امور بانوان پایگاه مقاومت شهید دکتر شهریاری